W piątek Sejm zajmie się senackimi poprawkami

Sejm zajmie się senackimi poprawkami do ustaw w piątek, wobec tego dodatkowe posiedzenie izby w przyszłym tygodniu prawdopodobnie nie będzie konieczne - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wicemarszałek Terlecki pytany w czwartek rano przez dziennikarzy o przebieg rozpoczynającego się w czwartek posiedzenia Sejmu odpowiedział: "Mamy dwa dni, kończymy jutro głosowaniami około godz. 19".

Według niego, w porządku obrad "nie ma jakichś nadzwyczajnych problemów, poza tym co wraca z Senatu".

"Spodziewamy się, że rano będą głosowania, dziś nawet, albo w południe, albo po południu w Senacie. Także (ewentualne poprawki) trafią do Sejmu i będziemy musieli się tym zająć jutro"

- powiedział.

Jak dodał, "wobec tego dodatkowe posiedzenie (Sejmu) prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nie będzie konieczne".

W środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Senatu, w porządku którego znalazły się 30 punktów, m.in. ustawa o budowie zabezpieczenia na granicy z Białorusią, a także ustawa wprowadzająca propozycje z Polskiego Ładu - nowela ustawy o podatku od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw.

Do ustawy o zabezpieczeniu granicy państwa senatorowie w środę wprowadzili kilkanaście poprawek, natomiast do noweli ustaw podatkowych podczas nocnej debaty zgłosili poprawki, w związku z czym nowela wróciła do komisji. W Senacie głosowania zaplanowane są na czwartek i piątek.

Sejm na rozpoczętym w czwartek posiedzeniu zajmie się m.in. rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który przewiduje podwyżkę od 1 stycznia 2022 r. akcyzy na alkohol i papierosy. Posłowie rozpatrzą także projekt ustawy autorstwa Kukiz'15 o ułatwieniach w prowadzeniu handlu przez rolników i ich domowników. Sejm rozpatrzy rządowy projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, który zaostrza kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Wieczorem w czwartek odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zmian w Prawie o zgromadzeniach. Projekt zakłada, że celem zgromadzenia nie może być m.in.: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci, propagowanie rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie takich związków, propagowanie adopcji dzieci przez takie związki, propagowanie innej orientacji niż heteroseksualna, propagowanie płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych, a także promocji aktywności seksualnej nieletnich.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo