1354 zezwolenia na wjazd do strefy przygranicznej

Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1354 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/Straz_Graniczna

Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 1204 pozwolenia, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 150. Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 26,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 14,7 tys. w samym październiku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo