68-latek zwrócił uwagę wandalom. Został dotkliwie pobity

68-letni mieszkaniec Wrocławia został pobity po tym, gdy zwrócił uwagę dwóm młodym mężczyznom, którzy niszczyli kosze na śmieci. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

flickr

W poniedziałek dwóch młodych mężczyzn niszczyło kosze na śmieci w okolicy placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Świadkiem tego zdarzenia był 68-letni mieszkaniec miasta.

- Mężczyzna zwrócił im uwagę, aby zaprzestali dewastacji, jednak wzbudziło w nich to ogromną agresję i zaatakowali go. 68-latek został przez nich pobity, a kiedy przewrócił się na ziemię, zaczęli go kopać. Świadek zdarzenia, który zauważył zajście, natychmiast podbiegł do poszkodowanego, a sprawcy pobicia uciekli

- relacjonowała sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po chwili na miejsce dojechali wezwani policjanci. Na podstawie rysopisów namierzyli dwóch młodych wrocławian, których od razu zatrzymali. Okazali się nimi 17-latek wraz ze swoim o 4 lata starszym kolegą. Pobity przez nich mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

- Przez cały czas trwania czynności wobec zatrzymanych, byli oni bardzo pobudzeni i agresywni. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem 17-latka to ponad 1,6 promila, natomiast zawartość alkoholu w organizmie 21-latka to ponad 2,2 promila

- dodała policjantka. Mężczyźni oprócz niszczenia koszy na śmieci, idąc ulicą kopali także przypięte do stojaka rowery.

Obaj zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty pobicia, za które grozić może im do trzech lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo