PGE wspiera Kampinoski Park Narodowy

PGE rozpoczęła współpracę z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wolontariusze PGE posadzili kilkadziesiąt drzew na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w miejscowości Granica w Kampinoskim Parku Narodowym.

materiały prasowe,

Rozpoczynamy współpracę z jednym z najstarszych parków narodowych w Polsce. Pierwszą naszą inicjatywą było posadzenie drzew na terenie Kampinosu przez naszych Pracowników – Wolontariuszy oraz uporządkowanie terenu w miejscowości Granica  

– powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Współpraca przewiduje realizację projektów na rzecz ochrony dziedzictwa Parku oraz działań edukacyjnych, promujących walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne Kampinosu. Wśród nich będą m.in. konserwacja infrastruktury turystycznej, odnawianie ogrodzeń w Alei III Tysiąclecia w Granicy czy odnowienie tablic informacyjnych na terenie parkingu. 

 „Lasy Pełne Energii” to projekt realizowany przez Grupę PGE od 21 lat i ma na celu odbudowę drzewostanu w polskich lasach oraz poprawę jakości powietrza i stanu wód gruntowych. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu dobrosąsiedzkich relacji Grupy PGE z lokalnymi społecznościami. Uczestniczą w nim także harcerze, młodzież szkolna i przedstawiciele lokalnych społeczności. Przez 21 lat trwania programu posadzono blisko 600 tysięcy drzew - głównie sosen, świerków i dębów. 

Od 2020 roku w ramach projektu „Lasy Pełne Energii” Grupa PGE współpracuje również z parkami narodowymi. W Biebrzańskim Parku Narodowym, Świętokrzyskim Parku Narodowym, Roztoczańskim Parku Narodowym i Kampinoskim Parku Narodowym realizowane są projekty edukacyjne, badawczo-ochronne i fotowoltaiczne oraz projekty z zakresu ochrony fauny i flory. PGE nawiązała także współpracę z Gminą Gryfino oraz Nadleśnictwem Gryfino w zakresie rewitalizacji pomnika przyrody jakim jest Krzywy Las. Partnerem strategicznym tego projektu jest Fundacja PGE.

 

Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo