Jest odpowiedź na "tęczowy piątek"

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Ma być ona odpowiedzią na "Tęczowy Piątek" inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem SzlachetnyPiątek.

pixabay.com/SharonMcCutcheon

Tęczowy Piątek to zainicjowana przez organizację społeczną Kampanię Przeciw Homofobii cykliczna akcja odbywająca się w ostatni piątek października, mająca na celu pokazanie młodzieży LGBTQI, że w szkole jest miejsce również dla niej. W tym roku akcja odbędzie się po raz szósty. KPH zaznacza, że to społeczność szkolna decyduje, czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jej organizację.

W kontrze do "Tęczowych Piątków" inspirowanych przez środowiska LGBT, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Jej organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek 29 października białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.

Kampania "Szlachetny Piątek" skierowana jest do wszystkich uczniów, nastolatków, nauczycieli, a także rodziców, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec promocji rozwiązłości i subkultury LGBT - wyjaśnili organizatorzy w komunikacie. W ich ocenie - "ta ideologia niszczy młodość w przenośni i dosłownie".

"Tego dnia uczniowie – pod płaszczykiem tolerancji – są zachęcani do manifestowania sympatii do postulatów przedstawicieli ideologii LGBT, która cechuje się egoizmem i niepohamowaną rozwiązłością"

- wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji "Tęczowych Piątków" w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii https://szlachetnypiatek.pl.

"Film +To nic takiego+ przedstawia genezę edukacji seksualnej w wydaniu WHO, która jest de facto seksualizacją dzieci i przygotowuje dzieci na akceptacji rozwiązłości"

- wyjaśniono w komunikacie.

"Każdemu zainteresowanemu udostępniamy również naszą publikację +Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów+, w której obalamy najpopularniejsze tezy stawiane przez aktywistów ruchu LGBT"

– powiedział Paweł Ozdoba.

"Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, że liczą się dla ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność"

– apelują organizatorzy kampanii.

W tym roku organizatorzy Tęczowego Piątku zachęcają uczniów, którzy obawiają się konsekwencji za udział w kampanii na terenie szkoły, by zrobili to poza jej murami.

"Załóż coś tęczowego – np. przypinkę, torbę lub skarpetki, wywieś w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrób jej zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek) lub wydrukuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powieś go w widocznym miejscu. Możesz też po prostu zadzwonić do młodej osoby LGBT, którą znasz i powiedz jej, że może na ciebie liczyć" – wskazuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska. Jak dodaje, "każdy sposób na tęczowe świętowanie jest dobry. Pokaż młodzieży LGBT+, że jest OK".

Wskazując na wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskie Justyna Nakielska z KPH zwróciła uwagę, że 39 proc. polskiej młodzieży LGBT ukrywa w szkole swoją tożsamość, a tylko 18 proc. z nich uważa, że szkoła przedstawia tematykę związaną ze społecznością LGBT w pozytywny lub zrównoważony sposób".

Dzień przed "Tęczowym Piątkiem" 28 października odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy pt. "Stop LGBT".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo