750 nowych etatów - tak urośnie Straż Graniczna!

Rozbudowa systemu zabezpieczeń wschodniej granicy, budowa i modernizacja około 120 strażnic i 750 nowych etatów - między innymi w ten sposób rząd planuje rozwój Straży Granicznej. O planowanych zmianach poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński. W sumie na wzmocnienie SG planuje się przeznaczyć około 1.5 mld zł.

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

"Chcemy bardzo wzmocnić naszą Straż Graniczną. Około 1,5 mld zł będzie dedykowane rozwojowi tej formacji. W ramach tego 750 nowych etatów będzie dedykowanych tylko i wyłącznie wzmocnieniu naszej granicy wschodniej"

- mówił podczas konferencji prasowej minister Kamiński.

Zapowiedział też rozbudowę systemu perymetrycznego - elektronicznego zabezpieczenia granicy wschodniej.

"Będziemy rozwijali na całej granicy wschodniej system perymetryczny, czyli detektory ruchów, kamery, kamery termowizyjne podłączone bezpośrednią do strażnic SG. Tak, żeby w wypadku nielegalnego przekroczenia granicy ta reakcja była natychmiastowa i skuteczna"

- wskazał.

"Chcemy zbudować i zmodernizować około 120 strażnic SG, żeby były to budynki nowoczesne i spełniające standardy funkcjonowania dla funkcjonariuszy" - dodał. Szef MSWiA powiedział też, że modernizowany będzie nadzór radarowy na Morzu Bałtyckim. "Chcemy, żeby również poprzez nowoczesny system radarowy, całe nasze północne wybrzeże w tym te ważne strategiczne inwestycje, były skutecznie chronione" - dodał.

Kamiński poinformował też, że resort zamierza zwiększyć o 750 liczbę etatów w Straży Pożarnej. "Kolejna rzecz to bardzo specyficzny nowoczesny sprzęt. Myślimy tu o specjalistycznych wozach strażackich z wielkimi drabinami, które skutecznie będą podejmowały działania w wielkich miastach" - przekazał Kamiński. 

 

O słuszności wsparcia mówił również gen. dyw. SG Tomasz Praga.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

 

#straż graniczna #MSWiA

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo