Policjanci pomogli nieprzytomnej dziewczynce

Policjanci z Kożuchowa (Lubuskie) udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnej dziewczynce, która traciła oddech. Na pomoc wezwali ich rodzice dziecka - poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

pixabay.com/fsHH

Do tej sytuacji doszło w niedzielę (24 października br.) w Kożuchowie. Kiedy funkcjonariusze wyjeżdżali z tamtejszego komisariatu, do radiowozu podbiegli przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. 3-latka z trudem oddychała i zaczęła sinieć.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia.

"Skuteczne działania ratunkowe funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko, którego stan był zagrażający jego życiu, odzyskało przytomność, ale nadal było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej"

– zrelacjonowała policjantka.

Po przyjeździe karetki pogotowia, medycy zabrali dziewczynkę do szpitala w Nowej Soli, gdzie dochodzi do pełni zdrowia.

"Natychmiastowa reakcja policjantów i ratowników medycznych pozwoliła na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy, a tym samym być może uratowanie jej życia"

– dodała Sęczkowska.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo