Poznań: Policja zatrzymała mężczyznę sprzedającego podrobioną odzież

Policjanci z Poznania zabezpieczyli łącznie 1840 sztuk odzieży opatrzonej podrobionymi znakami towarowymi drogich marek. Wartość strat oszacowano na ponad 460 tys. zł. W sprawie zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który przechowywał podróbki w dwóch magazynach w podpoznańskim Luboniu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O sprawie poinformowała we wtorek poznańska policja. Jak podano, funkcjonariusze ustalili, że 42-letni "mężczyzna prowadząc stronę internetową, w wirtualnym biurze w Poznaniu sprzedawał podrobioną odzież, którą opisywał jako oryginalną". Natomiast w podpoznańskim Luboniu posiadał dwa magazyny, w których przechowywał podróbki i wysyłał je do swoich klientów.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania magazynu znaleźli i zabezpieczyli łącznie 1840 sztuk odzieży opatrzonej podrobionymi znakami towarowymi drogich marek. Pokrzywdzonymi są znani producenci odzieży. Policja podała, że szacunkowa wartość strat wyniosła ponad 460 tys. zł.

42-letni mężczyzna został zatrzymany. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 2 lat.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo