Środa w Polsce ciepła i słoneczna

W środę aura będzie przypominała tę dzisiejszą - powiedziała dziś Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a deszcz spadnie jedynie na północy kraju.

Gennaro_Leonardi CC0

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, pogoda w środę nie będzie się zbyt wiele różniła od wtorkowej.

- Spodziewamy się zachmurzenia dużego z większymi przejaśnieniami, w czasie których zza chmur wyjrzy słońce. Na północy Polski, w strefie od Kołobrzegu do Suwałk mogą zdarzyć się niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie bez opadów. Maksymalna temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 13-14 st. na przeważającym obszarze kraju, do 15 st. w rejonie Szczecina i Wrocławia

- powiedziała Ewa Łapińska z IMGW.

Z południowego zachodu wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, który na zachodzie może być porywisty. Nad samym morzem w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo