Gliński ustępuje z funkcji. Podziękował współpracownikom

Wicepremier Piotr Gliński podziękował we wtorek swoim współpracownikom oraz partnerom z szeroko pojętego środowiska sportowego. Ministrem sportu będzie Kamil Bortniczuk - resort ten został wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

facebook.com/ProfesorGlinski

"Bardzo serdecznie dziękuję moim współpracownikom i partnerom ze środowiska sportowego - zawodnikom, trenerom, działaczom, społecznikom, ludziom mediów, przedsiębiorcom, przedstawicielom samorządów, z którymi wspólnie pracowaliśmy dla dobra polskiego sportu"

- napisał prof. Gliński na Twitterze.

Więcej informacji wicepremier przekazał na Facebooku. Przypomniał, że za sprawy sportu odpowiadał od października ubiegłego roku.

"W związku z zakończeniem pracy na stanowisku ministra odpowiedzialnego za sprawy sportu i kultury fizycznej (7.10.2020 - 26.10.2021), bardzo serdecznie dziękuję za współpracę wszystkim moim współpracownikom w resorcie sportu oraz Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki Państwa kompetencjom i zaangażowaniu zdołaliśmy w ciągu ostatniego roku przeprowadzić wiele pozytywnych działań na rzecz polskiego sportu"

- napisał.

Jak przypomniał, m.in. przygotowano nowelizację ustawy o sporcie, umożliwiającą wprowadzenie nowych programów stypendialnych i podniesienie wysokości świadczenia olimpijskiego, znacznie zwiększono budżet resortu na 2022 rok, przygotowano ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wspierających sport, powołano nowy regionalny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, podjęto wiele strategicznych decyzji dotyczących ważnych inwestycji infrastrukturalnych i wprowadzono reformę niektórych ministerialnych programów.

W Dusznikach-Zdroju powołany został niedawno ósmy w Polsce (i siódmy regionalny) Ośrodek Przygotowań Olimpijskich - Centralnego Ośrodka Sportu. Jego infrastrukturę będą tworzyć m.in. pierwszy w Polsce tor bobslejowo-saneczkowy, kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich, tunel śnieżny, hala lodowa i zmodernizowany tor wrotkarski.

"Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim moim partnerom z szeroko pojętego środowiska sportowego i otoczenia sportu - dziękuję byłym i obecnym zawodnikom, trenerom, działaczom, przedstawicielom polskich związków sportowych, naukowcom, społecznikom, ludziom mediów, przedsiębiorcom, przedstawicielom samorządów i instytucji lokalnych, z którymi wspólnie pracowaliśmy dla dobra polskiego sportu"

- zaznaczył Gliński na Facebooku.

Podziękował za ich profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz rozwoju polskiego sportu, powszechnego oraz wyczynowego.

"Współpraca z Państwem była dla mnie wielkim przywilejem i honorem" - dodał.

Zapewnił, że jako wicepremier będzie wspierał działalność na rzecz sportu.

"Moim następcom, którzy od dzisiaj przejmują odpowiedzialność za polski sport, życzę powodzenia i wszelkich sukcesów w tej ważnej misji. Jednocześnie zapewniam, że jako wicepremier polskiego rządu będę wspierał działalność resortu sportu i polskiego środowiska sportowego - w duchu realizacji dobra publicznego i dla dobra sportu"

- zakończył Gliński.

Ministerstwo Sportu zostało ponownie wyodrębnione w wyniku rekonstrukcji. Dotychczas był to dział Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który nadzorował Gliński; pozostanie on ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo