Zmiana czasu. Pociągi PKP Intercity staną na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 października, w związku ze zmianą czasu na zimowy, 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformował we wtorek kolejowy przewoźnik.

Actuell37, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

PKP Intercity przypomina, że w nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegara przestawimy z godziny 3:00 na 2:00.

- Pociągi PKP Intercity, podobnie jak w innych krajach Europy, będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy

- czytamy w komunikacie.

Przykładowo skład TLK Karpaty rel. Zakopane - Gdynia Główna będzie miał postój na stacji Piotrków Trybunalski od 02:42 czasu letniego, po czym wyjedzie w dalszą trasę o godzinie 02:52 czasu zimowego.

Jak informuje PKP Intercity, zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego na środkowoeuropejski czas zimowy odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 30 na 31 października tego roku można uzyskać m.in. poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u drużyn konduktorskich, które będą obsługiwać pociągi kursujące w noc przejściową.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#czas #PKP

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo