Z OSTATNIEJ CHWILI

Inflacja CPI w listopadzie wyniosła rdr 17,4 proc., mdm 0,7 proc. - flash szacunek GUS.  W październiku: 17,9 proc. rdr • • •

Anna Moskwa została nową Minister Klimatu i Środowiska. Zastąpiła Michała Kurtykę

Premier Morawiecki przyjał rezygnację Michała Kurtyki ze stanowiska szefa Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dziś nominację na urząd ministra otrzymała Anna Moskwa, zasiadająca w zarządach spółek energetycznych.

Anna Moskwa
Autorstwa Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - http://web.archive.org/web/20200316213744/https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/anna-moskwa, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88177000

Anna Moskwa jest absolwentką stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a potem jako wiceminister w tym samym resorcie do czasu likwidacji ministerstwa w październiku 2020 roku. Po zakończeniu pracy w tym ministerstwie weszła do zarządu spółki Baltic Power, spółki PKN Orlen i Northland Power, gdzie była prezesem.

Prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie krajowego i międzynarodowego rynku pracy - HR, rekrutacje, postępowania przetargowe w zakresie rynku, fundusze UE w zakresie rynku pracy oraz innowacji.

Przez wiele lat odpowiadała za współpracę międzynarodową, głównie w Europie, ale także poza kontynentem. Pełniła funkcję prezesa spółki Quality and Development Institute zajmującej się audytami oraz szkoleniami. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo