Ciężki uszczerbek na zdrowiu podczas zawodów policzkowania. Prokuratura wszczęła śledztwo

Dochodzenie w sprawie narażenia na utratę życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wszczęła Prokuratura we Wrocławiu. Uczestnik gali w stanie krytycznym trafił do szpitala. Widowisko odbyło się w piątek.

flickr

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że Prokuratura Rejonowa Stare Miasto we Wrocławiu na podstawie doniesień medialnych wszczęło dochodzenie w tej sprawie.

W miniony piątek w klubie P1 we Wrocławiu odbyło się wydarzenie określane nazwą punch down, czyli policzkowanie. Polega na zadawaniu ciosów otwartą ręką w twarz.

- Prokuratura z urzędu poleciła przeprowadzenie czynności sprawdzających komisariatowi policji Wrocław Stare Miasto. We wtorek wszczęła dochodzenie o czyn z art. 160 paragraf 1 Kodeksu karnego. Sprawa dotyczy wydarzenia tzw. punch down, policzkowania clap fighting. Jeden z jej uczestników Artur Waluś Walczak został znokautowany, znajduje się w szpitalu. Jego stan jest krytyczny

- powiedziała prok. Dziewońska.

Dodała, że dochodzenie ma wyjaśnić m.in. jak zostało przygotowane i zabezpieczone to wydarzenie pod względem medycznym. Zostaną przesłuchani organizatorzy i uczestnicy.

Dochodzenie toczy się w kierunku narażenia osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo