Szef Platformy Obywatelskiej liderem rankingu nieufności. „Taki to efekt Tuska”

Jak wynika z comiesięcznego rankingu zaufania do polityków, publikowanego przez CBOS, liderem rankingu nieufności we wrześniu 2021 r. został przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, któremu nie ufa 53 proc. Polaków. Liderem rankingu zaufania wciąż pozostaje prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 51 proc. rodaków.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na drugim miejscu plasuje się premier Mateusz Morawiecki (44 proc.), a trzecim - Szymon Hołownia (40 proc.). Na najwyższym miejscu od lat w rankingu uplasował się prezes PiS, Jarosław Kaczyński, do którego zaufanie deklaruje 35 proc. ankietowanych. Na dalszych miejscach znaleźli się m.in. szef MON, Mariusz Błaszczak, prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski oraz Zbigniew Ziobro.

Istotnie w ostatnim miesiącu malało zaufanie główie dla polityków opozycji. Po 6 p.p. stracili Borys Budka oraz Włodzimierz Czarzasty, a o 5 p.p. - Tomasz Grodzki i Rafał Trzaskowski.

Na drugim biegunie, w rankingu nieufności, liderem jest przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, któremu nie ufa 53 proc. Polaków. Największa zmianę w rankingu nieufności (o 6 p.p.) zanotował ponadto Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, któremu nie ufa 38 proc. badanych.

"Taki efekt Tuska" - skomentował wyniki sondażu na Twitterze prof. Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo