Najnowszy numer „GP”: Jak marszałek Grodzki ucieka przed sprawiedliwością?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 27 października) szczególnie polecamy artykuł okładkowy red. Tomasza Duklanowskiego „Marszałek ucieka przed sprawiedliwością. Zarzuty mogą się przedawnić, a świadkowie umrzeć albo się wycofać”. Będzie też o Tym, dlaczego lokalni działacze PO nie wierzą w przyszłe sukcesy Tuska oraz o kulisach wielkiej afery szpiegowskiej. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę i CBA jest na tyle mocny, że Grodzki i jego otoczenie nie chcą ryzykować, aby sprawa uchylenia immunitetu trafiła pod głosowanie na obrady plenarne. Marszałek nie jest pewny, czy wniosek byłby odrzucony przez izbę wyższą. Dlatego jego partyjny kolega – wicemarszałek Bogdan Borusewicz – pod pretekstem „braków formalnych” ponownie odesłał sprawę do prokuratury. Rozpoczęła się gra na czas. I im dłużej będzie ona trwała, tym lepiej dla Grodzkiego. W czasie długiego procesu niemal na pewno przedawnią się kolejne zarzuty, umiera coraz więcej świadków, którzy trafiali przecież do szpitala z powodu chorób i podeszłego wieku. Wreszcie niektórzy w PO kalkulują, że gdyby opozycja wygrała wybory, świadkowie mogą przestraszyć się i wycofać swoje zeznania.
- ujawnia Tomasz Duklanowski.

Ponadto w numerze:

  • System paszowy wygrał w PO. I ocalił Grodzkiego. Lokalni działacze woleli samorządowe stołki, słabo wierząc w przyszłe sukcesy Tuska

Agnieszka Pomaska wspierana przez Donalda Tuska przegrała w jego pomorskim mateczniku z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa i PRL-owskim naczelnikiem miasta Jastarni. Powód? To Struk, a nie Tusk rozdaje stołki w województwie. Na Dolnym Śląsku Roman Szełemej, wsparty przez Tuska, Grzegorza Schetynę i Rafała Trzaskowskiego, przegrał z posłem Michałem Jarosem, popieranym przez wiceprezydent Wrocławia Renatę Granowską. – Wygrał system paszowy. Tusk niewiele może dziś lokalnym działaczom obiecać. Mniej niż marszałek województwa – komentuje nasz informator. Co ważniejsze, oznacza to, że średni szczebel działaczy tej partii słabo wierzy w sukces opozycji w wyborach parlamentarnych, bo inaczej bałby się głosować przeciwko liderowi PO. Jak ustaliliśmy, w tę słabość Tuska wpisuje się także decyzja o przeciąganiu sprawy immunitetu Tomasza Grodzkiego.
- o kulisach rozgrywek w PO pisze Piotr Lisiewicz.

  • Wąsik: Mur powstanie, czy PO tego chce, czy nie. Rozmowa z Maciejem Wąsikiem

Według ustaleń naszych służb, większość organizatorów przemytu to osoby różnych nacji z legalnym prawem pobytu u naszego zachodniego sąsiada. I będziemy apelowali o silne współdziałanie z niemieckimi służbami. Mur na granicy z Białorusią ograniczy nielegalne przekraczanie granicy.
– przekonuje w rozmowie z „Gazetą Polską” wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

  • Wielka afera szpiegowska. Przesłuchiwanych ponad stu parlamentarzystów. Kim naprawę jest Janusz N.?

Ponad stu byłych i obecnych posłów, senatorów oraz europosłów z różnych ugrupowań znajduje się na liście świadków w śledztwie przeciwko podejrzanemu o szpiegostwo na rzecz Rosji, byłemu działaczowi Ruchu Palikota i współtwórcy prokremlowskiej partii Zmiana. Część z nich złożyła już zeznania.
- ustaliła „Gazeta Polska”. Więcej na ten temat w tekście Piotra Nisztora.

  • Jak się zakiwać w konflikcie z Polską. Słaba UE na czas kryzysu

Pogróżki i bezprecedensowo antypolska retoryka na forum Parlamentu Europejskiego, potem gesty zrozumienia i nawoływanie do dialogu przed i w trakcie Rady Europejskiej. Poprzedni tydzień pokazał tylko jedno: jak dysfunkcyjna jest polityka na poziomie unijnych instytucji.
- więcej w tekście Macieja Kożuszka.

 Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo