Jan Błachowicz broni mistrzostwa świata na UFC 267, a Glover Teixeira zapowiada nokaut

Jan Błachowicz w sobotę na gali UFC 267 będzie bronił mistrzostwa świata największej federacji MMA na świecie. Jego rywal Brazylijczyk Glover Teixeira zapowiada, że zakończy pojedynek z Polakiem przed czasem.

Jan Błachowicz to mistrz świata federacji UFC
Fot. Fotomag/Gazeta Polska

Jan Błachowicz obronił mistrzowski pas w kategorii półciężkiej w marcu tego roku - na gali UFC 259 pokonał Israela Adesanyę na punkty i od razu zapowiadał, że kolejną walkę chce stoczyć z doświadczonym Gloverem Teixeirą. Życzenie "Cieszyńskiego Księcia" spełni się już w sobotę, gdy zmierzy się z 41-letnim Brazylijczykiem na gali UFC 267 w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi.

Jan Błachowicz zmierzy się z Gloverem Teixeirą na UFC 267

Błachowicz to bardzo trudny przeciwnik, ale widzę to tak, że zwyciężę przed czasem – przez poddanie bądź nokaut. Moja ręka pójdzie do góry na znak tego, że mamy nowego mistrza świata

- zapowiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Teixeira.

W MMA mógłbym znokautować każdego, choćby bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej, Tysona Fury’ego. No bo przecież on nie martwiłby się, że trafię go dobrym ciosem, ale obawiałby się tego, że sprowadzę go do parteru albo wyprowadzę mocne kopnięcie. I dlatego zostałby przeze mnie znokautowany. W boksie? Pewnie, skopałby mi tyłek, ale w MMA taki facet tak bardzo nie chciałby skończyć ze mną na macie, że reguły gry stałyby się zupełnie inne

- dodał pewny siebie Brazylijczyk.

UFC 267 i walka Jan Błachowicz - Glover Teixeira w sobotę 30. października. Transmisja karty główniej gali od godziny 20:00 w Polsat Sport.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jan Błachowicz #MMA #UFC 267

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo