Czesław Michniewicz zabrał głos po zwolnieniu z Legii: "W życiu piękne są tylko chwile"

W poniedziałek zwolniony został trener Legii Warszawa. Czesław Michniewicz, który prowadził klub nieco ponad rok sięgając w tym okresie po mistrzostwo Polski w PKO BP Ekstraklasie i awans do fazy grupowej Ligi Europy, podziękował za szansę daną mu na Łazienkowskiej.

Trener Czesław Michniewicz z medalem za mistrzostwo Polski wywalczone z Legią Warszawa
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Czesław Michniewicz prowadził Legię Warszawa przez 399 dni i chociaż osiągnął z klubem ze stolicy Polski dużo, to ostatni okres - zwłaszcza w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy - nie był dla "Wojskowych" udany. Legioniści po serii czterech ligowych porażek z rzędu znajdują się tuż nad strefą spadkową, na piętnastym miejscu w tabeli.

51-letniego Michniewicza przed zwolnieniem nie uratowały sukcesy na arenie międzynarodowej. Legioniści po wywalczeniu mistrzostwa Polski w tym sezonie awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie spisują się nadspodziewanie dobrze. Po zwycięstwach ze Spartakiem Moskwa oraz Leicester City i przegranej z Napoli, drużyna z Łazienkowskiej prowadzi w grupie.

Oświadczenie Czesława Michniewicza

W poniedziałek wieczorem Legia ogłosiła, że Michniewicz odchodzi, a jego miejsce tymczasowo zajmie szkoleniowiec rezerw Marek Gołębiewski. Michniewicz w mediach społecznościowych podziękował za czas spędzony w Warszawie.

Mamy coś, czego nie zabierze nikt...  Jest bardzo wiele osób, którym chciałbym podziękować za możliwość pracy w Legii. Bez Mario Piekario (Mariusz Piekarski – były reprezentant polski obecnie piłkarski menadżer - red.), nie byłoby mnie w Warszawie

- napisał Michniewicz w krótkim oświadczeniu i kontynuował:

Dziękuję prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu i dyrektorowi Radkowi Kucharskiemu za szansę i zaufanie. Dziękuję piłkarzom, z którymi miałem przyjemność pracować. Nigdy nie zapomnę, ile dla mnie zrobiliśmy. Dziękuję sztabowi i wszystkim pracownikom klubu, którzy na co dzień wykonują fantastyczną pracę. Dziękuję kibicom, którzy zawsze wspierali swoją drużynę. W życiu piękne są tylko chwile i... dlatego dla nich warto żyć.

Legię w nadchodzących dniach czeka mecz Pucharu Polski ze Świtem Skowlin Szczecin (28. października)  oraz ligowa potyczka z Pogonią Szczecin (31. października). Na początku listopada na Łazienkowską przyjedzie natomiast lider włoskiej Serie A - Napoli.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Legia Warszawa #Czesław Michniewicz #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo