Rosja. Nowy rekord zakażeń COVID-19 - blisko 38 tys przypadków

37 930 nowych zakażeń koronawirusem odnotowały w poniedziałek rosyjskie służby zdrowia. To najwyższa liczba zakażeń w tym kraju od początku pandemii COVID-19. Zmarło 1069 osób, o 6 mniej od sobotniego rekordu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W obliczu pogarszających się wskaźników zakażeń i powolnego przyjmowania przez mieszkańców Rosji rodzimej szczepionki Sputnik V, władze wprowadzają w tym tygodniu bardziej rygorystyczne środki, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii.

W ubiegłym tygodniu Władimir Putin ogłosił, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną okres od 30 października do 7 listopada to "dni niepracujące", za które będzie przysługiwało wynagrodzenie.

Od czwartku Moskwa wprowadza najsilniejsze restrykcje od czerwca 2020 roku - faktycznie w tym czasie będzie wprowadzony lockdown.

Nie będą pracować placówki handlowe, oprócz sklepów spożywczych i aptek. Kawiarnie i restauracje będą obsługiwać tylko na wynos. W szkołach ogłoszono ferie, a studenci będą uczyć się zdalnie. W obwodzie moskiewskim nie będą też działać salony fryzjerskie i kosmetyczne, kluby fitness i kina.

W Moskwie od 8 listopada uczestnicy imprez masowych będą musieli przedstawić test na Covid-19 lub dowód szczepienia.

W Rosji koronawirusem zakaziło się łącznie 8,2 mln osób; 231 669 zmarło. Jest to najwyższa liczba zgonów w Europie i piąta na świecie po USA, Brazylii, Indiach i Meksyku. Zaszczepionych w pełni jest ok. 45 mln Rosjan - niecała jedna trzecia prawie 146-mln populacji.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo