Kraska: Do dyspozycji w kraju będzie 20 tysięcy łóżek covidowych.

Do funkcjonujących na ten moment 10 tysięcy łóżek covidowych ma zostać dodane kolejne 10 tysięcy. - poinformował o tym, w poniedziałek na antenie Polsat News, Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia zapowiedział również wznowienie działalności Szpitala Tymczasowego COVID Okęcie.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

"Liczba osób, które są przyjmowane do szpitali jest dość duża, także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały. Kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów" – powiedział w Polsat News Kraska.

"W tej chwili mamy ponad 5 tys. pacjentów na łóżkach covidowych, do dyspozycji mamy ich w kraju 10 tys. W kolejnych dniach uruchamiamy kolejne 10 tys. łóżek dla pacjentów z COViD-19"

– przekazał.

Wiceminister, pytany o sytuację w Szpitalu Południowym w Warszawie, podał, że jest praktycznie zapełniony pacjentami, w większości spoza stolicy, lecz z terenu Mazowsza.

"Mieszkańcy Warszawy wyszczepili się i nie chorują w takich ilościach jak pacjenci Mazowsza. Sytuacja jest poważna"

– ocenił.

Kraska przekazał, że "w uzgodnieniu z ministrem obrony zapadła decyzja, by uruchomić szpital tymczasowy MON-owski, na lotnisku – ten, który poprzednio działał".

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowane są 9494 łóżka i 964 respiratory. Ministerstwo podało w poniedziałek, że w szpitalach są 5042 osoby z COVID-19, w tym 444 pacjentów podłączonych do respiratorów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo