Prawo i Sprawiedliwość odjeżdża opozycji. Przywitaj wtorek z Gazetą Polską Codziennie 

Wzrosty sondażowe dla Prawa i Sprawiedliwości, matki mordujące swoje dzieci, a także niestabilna i niebezpieczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie. 

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Prawo i Sprawiedliwość umocniło się na czele sondaży. Poparcie dla partii rządzącej wynosi 37,1 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. W tym samym sondażu poparcie traci Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,3 proc. respondentów. To oznacza prawie 14 proc. przewagi. Jakie są przyczyny rosnącej przewagi partii rządzącej? Na to pytanie odpowiedzą we wtorkowej Codziennej profesorowie: Norbert Maliszewski z Centrum Analiz Strategicznych Rządu oraz Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W najbliższej GPC nie zabraknie też tematów trudnych. „Corocznie w Polsce matki zabijają około pięćdziesięcioro swoich dzieci” - pisze Piotr Korycki. Z policyjnych statystyk wynika, że większość z nich to niemowlęta, choć życie tracą także starsze dzieci. Przed śmiercią najczęściej są przez całe miesiące bite, poniżane, często głodzone. Na końcu zabijane ciosami noża, uderzeniami w głowę, duszone lub topione. „Tak giną te urodzone… Te, które urodzić się nie zdążyły, legalnie kończą jako odpady medyczne, materiał na szczepionki lub do produkcji kosmetyków” - zauważa autor. Według ekspertów to kryzys nie nagły i wielki, lecz powolny, pełzający, rozciągnięty w czasie na dekady. 

Wtorkowa „Codzienna” przyjrzy się też niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W wyniku starcia w niedzielę wieczór z nielegalnymi imigrantami dwóch polskich żołnierzy trafiło do szpitala. Według Straży Granicznej, w grupie forsującej byli białoruscy żołnierze przebrani w cywilne ubrania. „Tymczasem mimo tych bezspornych przykładów ataków na polską granicę, radni totalnej opozycji w Białymstoku zarzucają władzom Polski „niehumanitarne traktowanie migrantów” - podkreśla Petar Petrovic.

O tym dlaczego na atakowanej granicy konieczna jest zapora, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo