Znamy następcę Michniewicza w Legii. Wojskowych poprowadzi... trener rezerw

Czesław Michniewicz nie jest już trenerem piłkarzy Legii - poinformował warszawski klub. Zastąpi go Marek Gołębiewski, dotychczas szkoleniowiec drugiego zespołu. Jego asystentami w pierwszym zespole zostaną Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz. Wczoraj mistrzowie Polski ponieśli czwartą z rzędu, a w sumie siódmą porażkę w ekstraklasie.

Marek Gołębiewski
twitter.com @LegiaWarszawa

Michniewicz pracował na Łazienkowskiej od końca 2020 roku, wcześniej był trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski, a w przeszłości wielu klubów. Nie potwierdziły się wiadomości o przejęciu drużyny przez asystenta Michniewicza, Przemysława Małeckiego. Tymczasem 41-letni Gołębiowski to były piłkarz m.in. Gwardii Warszawa, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiaka i kilku greckich zespołów.

W poprzednim sezonie prowadził Skrę Częstochowa, a od czerwca tego roku - zespół trzecioligowych (czwarty poziom) rezerw Legii.

Pod wodzą Michniewicza drużyna przegrała cztery ostatnie mecze w ekstraklasie. Kolejno: 2:3 u siebie z Rakowem Częstochowa, 1:3 w Gdańsku z Lechią, 0:1 u siebie z Lechem Poznań i ostatnio 1:4 z Piastem Gliwicach.

Legia pozostała na piętnastym miejscu z dorobkiem 9 punktów; ma jeszcze dwa zaległe mecze.

Do niedawna stołeczna drużyna mogła pochwalić się świetnymi wynikami w Lidze Europy, ale w miniony czwartek przegrała z Napoli na wyjeździe 0:3.

W Legii niezbyt dobrze dzieje się również w szatni. Jak poinformowały media, trener przed meczem z Piastem odsunął od składu czterech zawodników.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Legia Warszawa

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo