Setka nowych sędziów powołana przez prezydenta

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta - Andrzej Duda w poniedziałek powołał stu nowych sędziów. Ponad 60 nominacji dotyczy sędziów rejonowych. Obsadzono również stanowiska sędziowskie w WSA i sądach apelacyjnych.

Twitter/Kancelaria Prezydenta

Wśród 100 nominacji sędziowskich, o których poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta, 64 dotyczą powołania na stanowisko sędziego sądu rejonowego, a 26 - na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Cztery osoby zostały powołane na stanowiska sędziowskie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu, a jedna - do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Ponadto pięć osób powołano na stanowiska w sądach apelacyjnych. Po dwie nominacje dotyczą sądów w Katowicach oraz Wrocławiu, jedna - sądu w Warszawie.

 

 

Prezydent powołuje sędziów na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa. Decyzję o powołaniu podejmuje w formie postanowienia. Sędziowie odbierają indywidualne akty nominacyjne z rąk prezydenta i składają wobec niego ślubowanie. Uroczystość odbywa się w Pałacu Prezydenckim. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo