Gorzowskiemu chuliganowi grozi 5 lat więzienia

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali mężczyznę, który awanturował się w tramwaju i wybił nogą szybę. Wizerunek podejrzanego został zarejestrowany przez kamery monitoringu – poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

lubuska.policja.gov.p

"Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia zagrożony karą do pięciu lat więzienia, do którego się przyznał. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Do sądu trafi także wniosek w związku ze spożywaniem alkoholu i zakłócaniem porządku publicznego w tramwaju" – powiedział Jaroszewicz.

Na przekazanym policji zapisie video doskonale widać wizerunek sprawcy. Materiał trafił do kryminalnych z pierwszego komisariatu, którzy po kilku dniach zatrzymali 28-latka.

Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna innego dnia wskoczył na maskę auta i zniszczył ją przy jednym z przejść dla pieszych.

16 października br. gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od MZK o zniszczeniu drzwi w nowym tramwaju PESA. Na zapisie z monitoringu widać, jak jeden z pasażerów stojący z puszką zaczyna gestykulować, a następnie z impetem kopie w szybę, która rozpada się na drobne kawałki. Po tym drzwi się otwierają, a mężczyzna opuszcza pojazd. Wstępna wycena naprawy to nie mniej niż 5 tys. zł.

28-latek jest także podejrzany o inny wybryk chuligański i zniszczenie mienia. Pod koniec września br. kobieta zgłosiła policji, że kiedy jechała swoim autem i zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną u zbiegu na maskę jej auta wskoczył agresywny mężczyzna. Wyrwał wycieraczkę, zniszczył maskę i odszedł. Właścicielka straty wyceniła na prawie 5 tys. zł.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo