1500 żołnierzy Żelaznej Dywizji będzie chronić wschodnią granicę Polski

Do 1500 ma wzrosnąć liczba żołnierzy Żelaznej Dywizji wspierających Straż Graniczną. O dodatkowej pomocy dla funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG poinformowała 18. Dywizja Zmechanizowana na swoim Twitterze. 

Twitter/ 18 Dywizja Zmechanizowana

Wraz z rosnącą presją ze strony białoruskiej, do ochrony granicy delegowane są kolejne oddziały polskie. O zwiększonym wsparciu przez Żelazna Dywizję poinformowała w poniedziałek18 Dywizja Zmechanizowana za pośrednictwem Twittera.

 

 

Jak poinformował dziś rzecznik prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak, zadania wsparcia funkcjonariuszy SG na polsko-białoruskiej granicy wykonuje aktualnie ponad 5,5 tys. żołnierzy. Są to żołnierze z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz z jednostek przydzielonych z innych rodzajów sił zbrojnych.

"W ramach wykonywanych zadań na granicy znajduje się aktualnie 818 posterunków ochronnych. Ponadto żołnierze funkcjonują w oparciu o hesco-bastiiny. Są to dodatkowe posterunki obserwacyjne, gdzie mogą się schronić w wypadku negatywnych warunków atmosferycznych"

- powiedział Nabzdyjak.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo