W radomskim szpitalu tymczasowym brak wolnych respiratorów

Trudna sytuacja w radomskim szpitalu tymczasowym. Jak poinformował dyrektor Marek Pacyna, wszystkie miejsca respiratorowe w tej placówce są już zajęte.

Szpital tymczasowy w Radomiu
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna dodał, że w RSS przy ul. Tochtermana przebywa 98 pacjentów z koronawirusem, z czego 51 znajduje się w szpitalu tymczasowym.

Pozostali chorzy są leczeni na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, jest na nim 26 pacjentów. Ośmiu chorych z koronawirusem znajduje się w izolatkach na neurologii, oddziale wewnętrznym, ginekologicznym i rehabilitacyjnym.

- Na dzień dzisiejszy mamy tylko cztery wolne miejsca w szpitalu tymczasowym, na OIOM-ie covidowym nie mamy żadnych wolnych; 10 łóżek z podłączeniem do respiratora jest zajętych

 – powiedział Pacyna na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego 2 listopada w szpitalu tymczasowym w Radomiu mają być uruchomione kolejne 44 łóżka dla chorych na COVID-19, w tym 10 dodatkowych miejsc z podłączeniem do respiratora znajdujących się na oddziale intensywnej opieki medycznej. W sumie będzie 100 łóżek zwykłych i 20 respiratorowych.

Otwarty pod koniec marca szpital tymczasowy w Radomiu działa w nowo wybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza. Dodatkowo na początku maja ruszył oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W zorganizowaniu lecznicy pomagał Totalizator Sportowy.

Od lipca do października, w związku ze spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala była zawieszona.

Od 4 października, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, szpital uruchomił ponownie 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych. W listopadzie ma być uruchomiony kolejny moduł; w sumie będzie 100 miejsc zwykłych i 20 respiratorowych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo