Fogiel o wpisie Tuska: brzydka zawiść

Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w "Financial Times", a przewodniczący PO Donald Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w odpowiedzi na krytyczny wobec premiera wpis Tuska.

European People's Party, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Premier Mateusz Morawiecki udzielił "Financial Times" wywiadu, w którym zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania, "przystawiając jej pistolet do głowy". Wezwał Brukselę, by - jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności - wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych.

Premier Morawiecki powiedział w wywiadzie, który ukazał się dzisiaj, że jakikolwiek ruch w kierunku redukcji "funduszy spójności" spotka się z mocnym odwetem. "Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli do tego dojdzie, będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji" - odparł szef polskiego rządu zapytany, czy Polska mogłaby zawetować kluczowe unijne decyzje, takie jak pakiet klimatyczny.

Do tych słów odniósł się na Twitterze lider PO Donald Tusk. "Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską" - napisał. "W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść" - dodał.

Na ten wpis odpowiedział z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. "Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w Financial Times, a przewodniczący Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety, jak ten poniżej" - napisał na Twitterze.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo