Wpadli kolejni kurierzy nielegalnych migrantów

Kolejnych siedmiu kurierów - obywateli Niemiec, Polski i Ukrainy - przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce zatrzymała podlaska policja. W sumie kierowcy przewozili 58 osób.

Twitter/@podlaskapolicja

Jak poinformował w poniedziałek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, do zatrzymań kurierów, mężczyzn doszło w niedzielę w Hajnówce, Nowosadach, Białymstoku, Wiśniewie i Straży.

Obywatel Niemiec, który przewoził w busie 13 obywateli Iraku, został zatrzymany w Hajnówce przez pełniących tam służbę policjantów z Gdańska.

Kolejny obywatel Niemiec został zatrzymany w Białymstoku. W fordzie przewoził pięciu obywateli Iraku.

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Polski przewożących osoby nielegalnie przebywające w kraju. Policjanci z Gdańska zatrzymali w Nowosadach auto kierowane przez Polaka, w którym przewożonych było pięciu obywateli Iraku. Do kolejnego zatrzymania doszło w Białymstoku, gdzie kurier przewoził w busie 22 Irakijczyków.

Następny kurier został zatrzymany w Wiśniewie. Polak przewoził w renault sześć osób: pięciu obywateli Somalii i obywatela Nigerii.

Natomiast obywatel Ukrainy został zatrzymany w miejscowości Straż. W audi przewoził czterech Irakijczyków.

- Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju

- podał Krupa.

Poinformował, że od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano dotąd w Podlaskiem 166 kurierów, przewożących w sumie ponad 700 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Podlaskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo