Poniedziałek pogodny. Termometry pokażą maksymalnie 14°C

W poniedziałek czeka nas znacząca poprawa pogody. Po rześkim poranku, do wieczora będzie na ogół pogodnie - informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Termometry w ciągu dnia pokażą od 9 do maksymalnie 14° Celsjusza.

Zdjęcie ilustracyjne
Pixabay.com, autor: 3938030

Według prognozy przygotowanej dla Polskiej Agencji Prasowej przez Ewę Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, poniedziałek będzie pierwszym z kilku pogodnych dni tygodnia, bez poważniejszych zjawisk pogodowych i z temperaturami w ciągu dnia dochodzącymi do 16 stopni Celsjusza.

"Od poniedziałku układ wysokiego ciśnienia, który obecnie jest nad Polską, przemieści się nad Ukrainę i z południowego zachodu do naszego kraju zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie. Jutro rano będzie jeszcze rześko, żeby nie powiedzieć mroźno, ale w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, 10 stopni na Suwalszczyźnie i 13-14 stopni na przeważającym obszarze kraju" - powiedziała Łapińska.

Dzień będzie pogodny i słoneczny, jedynie na północy i zachodzie mogą pojawić się chmury. Na poniedziałek meteorolodzy nie przewidują opadów. Będzie wiał południowy, słaby i umiarkowany wiatr. W rejonach podgórskich Sudetów i Bieszczad może osiągać prędkość do 60 km/h.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo