Grupiński szefem PO w Wielkopolsce

Dotychczasowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce, poseł Rafał Grupiński został ponownie wybrany na szefa partii w regionie. Polityk był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Twitter/Rafał Grupiński @RGrupinski

W sobotę w Platformie Obywatelskiej wybierano szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Głosowanie trwało między godz. 10 a 18.

Przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej PO w Wielkopolsce Marek Ziółkowski poinformował w czasie wieczornej konferencji prasowej, że na Rafała Grupińskiego oddano 89,5 proc. ważnych głosów.

W wyborach na szefa wielkopolskiej PO oprócz Grupińskiego zarejestrował się także poseł Waldy Dzikowski – przewodniczący partii w regionie do 2010 r. W poniedziałek Dzikowski ogłosił jednak, że zrezygnował ze startu i poparł Grupińskiego. Obaj politycy przekonywali na wspólnej konferencji prasowej, że mają podobne poglądy, a rywalizacja między nimi o przewodniczenie wielkopolskiej PO nie ma większego sensu. Dzikowski ma zostać wiceprzewodniczącym partii w regionie.

Marek Ziółkowski podał, że spośród ponad 1,5 tys. uprawnionych do głosowania w Wielkopolsce członków PO w wyborach zagłosowało 75,2 proc. osób. 

Dodał, że w sobotę wybrano łącznie 17 szefów powiatowych struktur partii w Wielkopolsce. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo