Znamy przewodniczącego PO w Świętokrzyskiem

Artur Gierada został wybrany na szefa świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej. Poparło go 97 proc. głosujących. Był jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko przewodniczącego.

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

W sobotę w PO odbywały się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Głosowanie w województwie świętokrzyskim odbyło się bez niespodzianek. Jak poinformował przewodniczący regionalnej komisji wyborczej Michał Piasecki, frekwencja w wyborach wyniosła prawie 70 proc. W wyborach na przewodniczącego partii jedyny kandydat Donald Tusk otrzymał w województwie świętokrzyskim 99 proc. głosów.

Artur Gierada, który był także jedynym kandydatem na szefa PO w Świętokrzyskiem, zdobył 97 proc. głosów. 

Gierada podkreślał, że przed PO stoi wielkie zadanie: "żeby przyciągnąć ludzi do siebie, przekonać ich do naszej wizji Polski".

Szefami powiatowych struktur zostali Agata Wojda (miasto Kielce), Lucjan Pietrzczyk (pow. kielecki), Michał Cichocki (pow. konecki), Wojciech Zwierzchowski (pow. jędrzejowski), Eligiusz Mich (pow. ostrowiecki), Rafał Kański (pow. kazimierski).

Szefowie PO w pozostałych powiatach, w których ugrupowanie ma tylko po jednym kole, byli wybrani podczas spotkań wyborczych, które zorganizowano 9-17 października. W powiecie sandomierskim szefem powiatu pozostał Józef Adamczak; pow. starachowicki – Piotr Capała; pow. staszowski – Józef Bryk; pow. pińczowski – Zbigniew Cierlik; pow. buski – Andrzej Zoch; pow. skarżyski – Leszek Golik.

PO w województwie świętokrzyskim liczy obecnie 944 członków.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo