Kto szefem PO w Opolskiem? Oto zwycięzca

W sobotę wybrano na kolejną kadencję szefa regionu opolskiego Platformy Obywatelskiej. Ponownie został nim marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który nie miał kontrkandydata.

Tjw1978, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jak poinformowała Regionalna Komisja Wyborcza Platformy Obywatelskiej w Opolu, na kolejną kadencję PO w województwie opolskim wybrano Andrzeja Bułę, który oprócz funkcji partyjnej jest marszałkiem województwa opolskiego. W wyborach wzięło udział 67 proc. uprawnionych.

W stolicy regionu nowym przewodniczącym PO został wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. On także nie miał kontrkandydata po tym, jak poseł na Sejm Tomasz Kostuś - dotychczasowy szef struktur miejskich - zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

W Nysie nowym szefem powiatowym PO jest poseł na Sejm Rajmund Miller, który wygrał głosowanie z Danielem Palimąką - pracującym w gabinecie marszałka województwa opolskiego.

Zacięta walka o stanowisko szefa powiatu miała miejsce w Kędzierzynie-Koźlu, o które ubiegał się dotychczasowy przewodniczący Michał Nowak i były poseł na Sejm, obecnie piastujący stanowisko sekretarza wojewódzkiego partii, Robert Węgrzyn. Wybory wygrał Michał Nowak

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo