USA: Tragiczny wypadek na wyścigach. Nie żyją 2 osoby

Tragiczny wypadek podczas wyścigów samochodowych w Teksasie. Kierowca stracił panowanie nad autem, które niemal wbiło się w widownię, zabijając dwie osoby i raniąc kilka pozostałych.

pixabay.com/ArtisticOperations

Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich samochodowych wyścigów równoległych (drag racing) w Teksasie, wbił się w tłum widzów, zabijając dwie osoby i raniąc co najmniej pięć innych - podała dzisiaj amerykańska prasa.

Wypadek miał miejsce podczas imprezy o nazwie "Airport Race Wars 2".

Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

- Kierowca stracił kontrolę nad samochodem (…) rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi

 - powiadomiła policja w Kerville, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

Według funkcjonariuszy cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

- Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako "dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie", w którym fani mogą oglądać "najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów" – podała ABC.

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo