Dramatyczny pościg za busem z migrantami

Podlaska policja zatrzymała po pościgu na dk 66 obywatela Ukrainy, który przewoził busem 12 osób, prawdopodobnie nielegalnie przebywających w Polsce. W trakcie pościgu na drodze Szastały - Kalnica w powiecie bielskim doszło do wypadku, jedna osoba została ranna.

Policja

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na drodze krajowej 66. Policja próbowała zatrzymać busa renault do kontroli, ale samochód się nie zatrzymał.

Policja rozpoczęła pościg. Jazdę próbował utrudniać policji samochód marki Nissan, którego kierowca - jak podano - próbował wyprzedzać radiowóz, zajeżdżać mu drogę. Nissan zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie, na drodze Szastały - Kalnica, doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka hondą. "Pasażerka hondy trafiła do szpitala" - podała policja.

Kierowca busa skręcił w boczną, polną drogę, uciekł z miejsca zdarzenia, zostawił busa, w którym było 12 osób. Tomasz Krupa poinformował, że tego kierowcę policja zatrzymała trzy kilometry dalej. Zatrzymano także prowadzącego nissana, który również jest Ukraińcem.

Policja poinformowała także, że - w związku ze stanem zdrowia, a nie wypadkiem - do szpitala trafiły dwie kobiety i dziecko podróżujące busem. Bus w wypadku nie uczestniczył.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo