Znany raper nie żyje. Został zastrzelony, wcześniej mu grożono

Znany szwedzki raper 19-letni Einar został zastrzelony w nocy z czwartku na piątek w Sztokholmie - podała lokalna policja. Artysta rapował głównie o porachunkach mafijnych, broni i narkotykach. "Mężczyzna został trafiony kilkoma kulami i zmarł na miejscu. Poszukujemy więcej niż jednego sprawcy" - przekazał rzecznik policji Ola Oesterling.

Einar zginął od kuli
By Einár Ns1 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=111458576

Według gazety "Expressen" tłem morderstwa, do którego doszło w luksusowej dzielnicy Hammarby Sjoestad, mogły być porachunki grup przestępczych. Wcześniej pod kierunkiem Einara (właściwie Nilsa Groenberga) kierowane były groźby.

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia rapera Somalijczyka Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz z owianej złą sławą dzielnicy Rinkeby. Artysta miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara, konkurenta na rynku hip-hopu.

Raper Einar, laureat nagrody Grammy, zadebiutował jako 16-latek, a jego utwory, w których śpiewał o wojnach gangów, miały miliony odtworzeń na platformie streamingowej Spotify. Muzyk w teledyskach występował w ubraniach drogich marek oraz pozował z pistoletami, alkoholem i narkotykami.

W tym roku w Sztokholmie do 15 października miało miejsce 109 strzelanin, w których zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Einar

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo