Słowa Kaczyńskiego z wywiadu dla „GP” zdenerwowały Kreml. „Po raz kolejny oskarża Rosję”

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o "dwóch frontach wojny hybrydowej", które padły w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wywołały reakcję Kremla. - Kaczyński po raz kolejny oskarżył Rosję o wieloetapową wojnę hybrydową. Widocznie nie przypadkiem został wprowadzony do obiegu taki termin, w celu utrwalenia naszego obrazu jako zagrożenia na wszystkich kierunkach jednocześnie - stwierdziła dziś rzeczniczka rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rzeczniczka skomentowała w ten sposób wypowiedź wicepremiera RP Jarosława Kaczyńskiego dla tygodnika "Gazeta Polska" na temat sytuacji na granicy. Prezes PiS powiedział m.in., że istnieją "dwa fronty wojny hybrydowej", i ocenił, że "mamy do czynienia z wieloetapową akcją rosyjską wymierzoną w Rzeczpospolitą i w nasz region".

Zacharowa oznajmiła, że w wywiadzie tym Kaczyński "po raz kolejny" oskarżył Rosję "o wieloetapową wojnę hybrydową". Dodała: "Widocznie nie przypadkiem został wprowadzony do obiegu taki termin, w celu utrwalenia naszego obrazu jako zagrożenia na wszystkich kierunkach jednocześnie".

"Tym razem destabilizująca działalność Rosji przeciw Warszawie polega jakoby na podsycaniu kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej"

- mówiła rzeczniczka MSZ Rosji. Oceniła to jako "prawdziwy absurd" i zapewniła, że "od wielu lat" widoczna jest sytuacja polegająca na próbach przekroczenia granic UE przez uchodźców, głównie z Bliskiego Wschodu.

"Punkty przenikania do Europy są rozmaite. A tu nagle wspomniano o naszym kraju" - oświadczyła Zacharowa.

"Przyczyn sytuacji na granicy polsko-białoruskiej należy szukać w działaniach naszych partnerów zachodnich, którzy wywołali wieloetapowe fale migracji"

- oświadczyła przedstawicielka MSZ Rosji. Oznajmiła, że Zachód "nie może znaleźć" słusznego rozwiązania tego problemu. Zachód "swoją bezradność w tej kwestii bez końca ukrywa za dyżurnymi oskarżeniami" wobec Rosji i "próbuje obciążyć ją odpowiedzialnością" - powiedziała Zacharowa.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo