Abp Gądecki odpowiada na apel ministra zdrowia

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu, odpowiedział na apel ministra zdrowia dot. przestrzegania zasad reżimu sanitarnego wśród wiernych.

fot. Michał Dzierżak/niezalezna.pl

Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się niedawno do przewodniczącego KEP z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach i parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Noszenie maseczek – jak akcentował minister – to, obok szczepień, główne narzędzie do walki z epidemią.

Arcybiskup Stanisław Gądecki w odpowiedzi na pismo ministra zapewnił, że rozumie, że skuteczność starań zmierzających do zwalczenia pandemii zależy od współpracy wielu środowisk. Dlatego – jak wskazał w odpowiedzi – od początku kryzysu Kościół w Polsce kierował jednoznaczne komunikaty do wiernych z prośbą o przestrzeganie zaleceń i norm sanitarnych.

"Niniejszym chciałbym poinformować, że ponownie zwrócę się z apelem do wiernych w tej sprawie, prosząc również księży biskupów o uwrażliwienie duszpasterzy na kwestie bezpieczeństwa sanitarnego"

– zapowiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo