Groźny wypadek na torach. Drzewo spadło tuż przed pociąg

Na tory kolejowe, wprost przed nadjeżdżający pociąg przewróciło się drzewo. Maszynista nie miał szans uniknąć zderzenia. Ranne zostały trzy osoby, z czego jedna odmówiła otrzymania pomocy medycznej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Był to pociąg relacji Szczecin–Kołobrzeg, na miejsce wysłaliśmy już ekipę techniczną, która ma usunąć drzewo z torów. Pasażerowie wysiądą w Gryficach, a w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa

 - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 76 osób.

Jak dodał "trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy".

Do godziny 13.30 zachodniopomorscy strażacy interweniowali w województwie 450 razy. Najczęściej były to wyjazdy do powalonych drzew. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągać prędkość w porywach do 100 km/h, a w pasie nadmorskim do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wypadek #pociąg

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo