Co za bezmyślność! Kierowała autem... pijąc piwo

Kierująca samochodem 43-letnia mieszkanka gminy Załuski, piła piwo. Gdy zatrzymał ją patrol policji, okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, ma zakaz ich prowadzenia i jest poszukiwana przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwo - jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zatrzymania 43-letniej kobiety doszło dzięki szybkiej reakcji innej mieszkanki gminy Załuski, która przejeżdżając przez miejscowość Wilamy, zwróciła uwagę na poruszającego się w tym samym kierunku całą szerokością jezdni opla, którego kierująca w czasie wyprzedzania piła piwo z puszki.

- Kobieta, nie zastanawiając się długo, w bezpieczny sposób zmusiła do zatrzymania kierującą oplem 43-latkę i wezwała na miejsce dzielnicowych z miejscowego posterunku

- przekazała rzeczniczka płońskiej policji. Jak dodała, badanie na trzeźwość wykazało w organizmie zatrzymanej kobiety ponad 3 promile alkoholu.

"Okazało się też, że 43-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta nie ma wymaganego ubezpieczenia"

Rzeczniczka płońskiej policji wyjaśniła, że po wytrzeźwieniu 43-latka, zgodnie z zarządzeniem sądu, zostanie przewieziona do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo - jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak dodała, kom. Drężek-Zmysłowska w związku z zatrzymaniem 43-latki, która kierując samochodem, mimo zakazu, była ponownie nietrzeźwa, czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, skąd zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu - kobiecie może grozić dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #pijany kierowca

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo