Upadły dżentelmen z Platformy. „Zatłuszczony łeb” to nie jedyny popis Sikorskiego

Europoseł Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej użył sformułowania "walnij się w zatłuszczony łeb" do Beaty Kempy. Takie słowa nie spodobały się nawet jego kolegom z partii. Absolwent Oxfordu, który w przeszłości cytował "angielskich dżentelmenów", kolejny raz nie utrzymał nerwów na wodzy.

Radosław Sikorski
Filip Blazejowski/Gazeta Polska; screen z TVP Info

Europoseł PO Radosław Sikorski napisał do Beaty Kempy na Twitterze: "Walnij się w zatłuszczony łeb". Wcześniej... sam ją zaczepił, odpowiadając na jej wpis. Wiele osób, obserwujących wpisy Sikorskiego, nie mogło uwierzyć w taki poziom dyskusji. Polityk, który przez wielu zwolenników opozycji wskazywany jest jako wzór "europejskości", wdaje się w przepychanki słowne, obrażając przy tym swoich politycznych przeciwników. Nawet jego koledzy z Platformy Obywatelskiej nie popierają takich wpisów. 

Sikorski tłumaczy się, że była to reakcja na zwrot "Herr Lord", którego użyła do niego Beata Kempa. Uważa, że miało to sugerować, że... jest Niemcem. 

Ale to nie pierwszy raz, gdy Sikorskiemu puszczają nerwy. Ponad rok temu do Krystyny Pawłowicz napisał... "zamknij się, wariatko". 

Sikorski w przeszłości: "piz*a"; "su*a" i "nie zrzuciłbym z końca członka"

To również nie pierwszyzna, gdy słowa Radosława Sikorskiego o kobietach budzą spory niesmak. Na ujawnionych za czasów rządów PO-PSL "taśmach prawdy" Sikorski dość swobodnie rozmawia z Janem Kulczykiem. To właśnie wtedy najprawdopodobniej o urzędniczce z Najwyższej Izby Kontroli wyraża się słowami "piz*a" i "su*a", a wspominając o stewardessie cytował powiedzenie "nie zrzuciłbym z końca członka". 

Co Sikorski mówił Kulczykowi?

  • Przyjechała jakaś straszna biurwa z NIK-u. Jakaś piz*a, wiesz, taka ten... Zamiast ją dowartościować, przep***lić jak trzeba... To dał jej jakieś biuro w... No i się zemściła, su*a, i całe ministerstwo miało kłopoty z tego powodu. A trzeba było się poświęcić.
  • Zjawiskowa ta twoja stewardessa (...) Jak mówią angielscy gentelmani: nie zrzuciłbym z końca członka. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Radosław Sikorski #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo