Premier spotka się z Merkel

Przed unijnym szczytem UE premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek m.in. z ustępującą kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Szef polskiego rządu ma także przewidziane spotkanie koordynacyjne szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

N/z kanclerz Angela Merkel. Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Początek posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowany jest na godzinę 15.00. Szczyt potrwa do piątkowego popołudnia.

Szefowie państw i rządów będą w czwartek i piątek rozmawiać o dalszej walce z pandemią COVID-19, w tym o procesie szczepień oraz koordynacji i przygotowaniach do kolejnej fali pandemii. Unijni liderzy omówią także kwestię podwyżek cen energii, które dotykają obecnie niemal całą Europę.

Wśród tematów znajdzie się także polityka cyfrowa i kwestia transformacji cyfrowej, polityka handlowa Wspólnoty oraz implementacja ustaleń czerwcowego szczytu w zakresie polityki migracyjnej.

Unijni liderzy omówią również stan przygotowań do Szczytu ASEM (UE-Azja) w dniach 25–26 listopada 2021 r., Szczytu Partnerstwa Wschodniego 15 grudnia 2021 r. oraz działań przed posiedzeniem COP26 w sprawie zmiany klimatu w Glasgow i COP15 w sprawie różnorodności biologicznej w Kunming.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo