Akcja przeciw mafiosom 'ndranghety

11 osób zatrzymano oraz przeszukano 46 budynków w ramach międzynarodowej akcji policyjnej w Niemczech, Włoszech i Bułgarii - przekazała niemiecka policja. Operacja ma związek ze śledztwem w sprawie oszustw podatkowych włoskiej mafii 'ndrangheta.

pixabay.com/Walkerssk

Cztery osoby zatrzymano w Niemczech, sześć we Włoszech i jedną w Bułgarii. W nalotach udało się zabezpieczyć obszerne dowody, w tym kilka drogich aut - powiedziano.

Główni podejrzani, którzy zostali zatrzymani, należą do najpotężniejszej mafii we Włoszech - kalabryjskiej 'ndranghety. Zarzuca się im tworzenie organizacji przestępczej i oszustwa podatkowe na kwotę 13 mln euro.

Oszustwa podatkowe polegały na wyłudzaniu podatku VAT ze sprzedaży luksusowych samochodów w różnych europejskich państwach. Podejrzani mają wkrótce stanąć przed sądem.

Bawarska policja oświadczyła, że wraz ze śledczymi z Augsburga zajmującymi się oszustwami podatkowymi prowadziła sprawę od ponad roku pod egidą Prokuratury Europejskiej.

Kalabryjska 'ndrangheta obecnie dysponuje większymi wpływami niż sycylijska cosa nostra, co czyni z niej najpotężniejszą zorganizowaną grupę przestępczą we Włoszech i jedną z największych na świecie - podaje Reuters.

 

Źródło: PAP

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo