Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Daka rozszarpał Spartaka w Moskwie. Szalony mecz rywali Legii w Lidze Europy

Patson Daka zdobył cztery bramki, a Leicester City pokonało w Moskwie 4:3 Spartaka w meczu grupy C Ligi Europy. W czwartek zmierzą się pozostałe drużyny w tym zestawieniu - Napoli i Legia Warszawa.

Patson Daka zdobył cztery gole w meczu Spartaka Moskwa z Leicester City

Piłkarze Spartaka Moskwa prowadzili w 44. minucie już 2:0, ale wtedy zaczął się show Daki. 23-letni Zambijczyk, za którego przed tym sezonem zapłacono Red Bullowi Salzburg ponad 25 mln euro, strzelił kontaktowego gola jeszcze przed przerwą, tuż po niej następne dwa, a w 79. minucie podwyższył na 4:2 dla gości.

Patson Daka wygrał mecz ze Spartakiem

Daka, który strzelił swojego pierwszego gola dla Leicester w sobotnim wygranym 4:2 meczu Premier League z Manchesterem United, rozerwał Spartaka na strzępy

- podsumowała spotkanie w Moskwie agencja Reuters.

Rosyjską drużynę stać było tylko jeszcze na trzeciego gola w 86. minucie, a drugiego strzelonego w tym meczu przez Aleksandra Sobolewa.

To pierwsze zwycięstwo "Lisów" w fazie grupowej obecnej edycji LE. Angielska drużyna ma 4 pkt i zajmuje drugie miejsce, Spartak (3 pkt) jest trzeci. Prowadzi z kompletem punktów Legia, która wcześniej wygrała po 1:0 ze Spartakiem w Moskwie i u siebie z Leicester City. W czwartek o godz. 21 mistrz Polski zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę Napoli (1 pkt).

Spartak Moskwa - Leicester City 3:4 (2:1)

Bramki: Aleksandr Sobolew 11', 86', Jordan Larsson 44' - Patson Daka 45', 48', 54', 79'