Nieudana inwestycja w Kołobrzegu. W tle wątek Gawłowskiego

Powstała na rzecie Parsęcie w Kołobrzegu łacha utrudnia żeglugę, a powodem problemu ma być niewłaściwie wykonana inwestycja wodna. Przetarg na jej wykonanie wygrał Bogdan K. ps. "Bodzio". W tle pojawia się wątek Stanisława Gawłowskiego.

zdjęcie ilustracyjne
fot. JDavid - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4915904

Jak podaje radioszczecin.pl, nawet kilkaset tysięcy złotych będzie kosztować usunięcie łachy piasku na Parsęcie w Kołobrzegu. Przeszkadzający w żegludze problem to - zdaniem kołobrzeskich radnych - Dariusza Zawadzkiego i Jacka Woźniaka - efekt wadliwie wykonanej inwestycji "Wzmocnienie brzegów rzeki Parsęty". 

Tomasz Duklanowski w tekście zamieszczonym na portalu Radia Szczecin wskazuje, że to inwestycja, na którą przetarg wygrał Bogdan K. ps. "Bodzio", wręczając - zdaniem śledczych - łapówkę w postaci apartamentu na chorwackiej wyspie Brać byłemu sekretarzowi generalnemu PO, Stanisławowi Gawłowskiemu.

"Z ustaleń prokuratury wynika, że w protokołach końcowych prac, poświadczano nieprawdę. Firma Bogdana K. wystawiała faktury za roboty, które wcale nie zostały wykonane. W ten sposób zapłacono ponad 16 milionów złotych za fikcyjne prace. Bogdan K. wygrywał także wiele innych przetargów, których realizacja kończyła się fiaskiem"

- czytamy na portalu radioszczecin.pl. Wśród nieudanych inwestycji wymienia m.in. aquapark w Koszalinie i kompleks wodny "Arkonka" w Szczecinie.

 

 Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo