Stroje kibiców nieodpowiednie kulturowo? Władze Newcastle United wystosowały niecodzienny apel

Kierownictwo Newcastle United zaapelowało do kibiców o to, aby przestali nosić imitujące arabskie nakrycia głowy i stroje wierzchnie. Dwa tygodnie temu klub angielskiej Premier League został przejęty przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund z Arabii Saudyjskiej, a fani zareagowali na to w specyficzny sposób.

Kibice Newcastle zmienili styl po przejęciu klubu przez szejków
fot. twitter.com/baselfa_1

W niecodziennym oświadczeniu władze piłkarskiego Newcastle United wyjaśniły, że niektóre stroje widziane podczas niedzielnego meczu z Tottenhamem mogą być postrzegane jako "nieodpowiednie kulturowo". Podkreślono jednak, że nowi właściciele klubu nie są "w żaden sposób obrażeni".

Fani Newcastle United zmienili ostatnio styl

Newcastle United uprzejmie prosi kibiców, aby powstrzymali się od noszenia tradycyjnych arabskich ubrań lub nakryć głowy inspirowanych Bliskim Wschodem na meczach, jeśli zwykle nie nosiliby takiego stroju

- napisano w oświadczeniu skierowanym do kibiców.

Ubiór nieodpowiedni kulturowo

Ubieranie się w ten sposób jest nieodpowiednie kulturowo i grozi urażeniem innych osób. Wszyscy odwiedzający klub są, jak zawsze, zachęcani do noszenia tego, co jest normą dla ich własnej kultury lub religii, odzwierciedlając szerokie i bogate wielokulturowe społeczności i grupy, z których klub z dumą czerpie swoje wsparcie.

7 października Newcastle United, zajmujący aktualnie 19. miejsce w tabeli angielskiej Premier League, został przejęty przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. PIF jest częścią konsorcjum finansowego, w skład którego wchodzą także PCP Capital Partners i RB Sports & Media. W środę zwolniony został trener "Srok" Steve Bruce, a klub ma mocarstwowe plany. Według doniesień medialnych Newcastle planuje wielkie transfery i już rozpoczęto negocjacje w sprawie pozyskania pierwszego piłkarza - ma to być Ousmane Dembele z FC Barcelony.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Newcastle United #piłka nożna #Premier League

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo