Grillowania Polski w europarlamencie ciąg dalszy. Deputowani dostali zaskakującą propozycję

Wczorajsza debata z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, nie zamknęła wątku grillowania Polski w europarlamencie. Dziś toczy się tam debata poświęcona najbliższemu posiedzeniu Rady Europejskiej i tematu Polski po prostu zabraknąć nie mogło.

pixabay.com/hpgruesen

- Proszę zostawić Polskę w spokoju i nie rozprzestrzeniać kłamstw i fałszywych informacji na temat tego, co dzieje się w mojej Ojczyźnie – wezwała była premier.

- Jeżeli Państwo nie byliście w Polsce – zapraszamy – przyjedźcie, zobaczycie jaki to jest piękny, bezpieczny i przede wszystkim rządzący się demokratycznie kraj

– dodała.

Eurodeputowana apelowała, by koncentrować się na sprawach istotnych dla Europejczyków, zamiast po raz kolejny toczyć debatę o Polsce.

- Bo w Europie jest naprawdę bardzo dużo problemów do rozwiązania i Europejczycy mają prawo oczekiwać, że wreszcie Parlament Europejski zacznie zajmować się ich sprawami

 – podkreśliła Szydło.

Jak wyjaśniła była szefowa polskiego rządu, jednym z tych problemów jest kryzys energetyczny, który dotknie wszystkich Europejczyków, kiedy będą musieli płacić bardzo wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie.

- A dlaczego tak się stało? M.in. dlatego, że ten Parlament Europejski nie reaguje na szantaże Gazpromu i zgadza się bezkrytycznie na to, co Gazprom wyczynia w Europie

 – oceniła eurodeputowana.

Przedstawiając program rozpoczynającego się w czwartek szczytu szefów unijnych państw i rządów przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że tematami spotkania będzie n.in. Covid-19, ceny energii i cyfryzacja.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo