Nielegalna migracja trwa: Już 331 osób z zarzutami! Kulisy agresywnej białoruskiej operacji

Presja migracyjna ze strony Białorusi wciąż jest odczuwalna. Reżim Łukaszenki usiłuje przerzucać na stronę polską mnóstwo nielegalnych migrantów. Jak poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, zarzuty związane z nielegalnym przewożeniem uchodźców usłyszało już 331 osób. Podejrzani to najczęściej cudzoziemcy, często z obywatelstwem niemieckim lub prawem do pobytu w tym kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Żaryn odniósł się w ten sposób do informacji z wtorku o zatrzymaniu obywatela Niemiec. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poinformował o zatrzymaniu 19 października przewoźnika, który transportował grupę migrantów przez polskie terytorium i jechał z nimi do Niemiec. Brał on udział w szlaku nielegalnej migracji z Białorusi na Zachód.

- To już kolejna osoba zatrzymana przez polskich funkcjonariuszy, która przewozi migrantów z terenów przygranicznych w kierunku Niemiec. Osoby takie biorą udział w szlaku migracyjnym organizowanym przez Aleksandra Łukaszenkę przeciwko Polsce i Unii Europejskiej. To właśnie Niemcy są głównie krajem docelowym, który wskazują migranci przybywający nielegalnie z Białorusi

 - powiedział Żaryn.

Według jego informacji, do tej pory ponad 331 osób usłyszało zarzuty związane z przewożeniem migrantów.

- Straż Graniczna i Policja codziennie zatrzymują kolejnych przewoźników, dochodzi również do zabezpieczania samochodów wykorzystywanych do transportu migrantów. Działania przewoźników należy oceniać, jako włączanie się w agresywną operację białoruską przeciwko Unii Europejskiej

 - stwierdził rzecznik koordynatora służb specjalnych, dodając:

"Dotychczasowe dane wskazują, że procederem tym zajmują się głównie cudzoziemcy różnych nacji, często posiadający obywatelstwo niemieckie lub prawo pobytu w Niemczech. Coraz częściej widać, że w procederze migracyjnym uczestniczą osoby mieszkające za zachodnią granica Polski"

We wtorek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak poinformowała, że funkcjonariusze ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali od poniedziałku 10 obywateli Iraku oraz czterech obywateli Iranu, którzy w Polsce przebywali nielegalnie i niezgodnie z przepisami usiłowali dostać się do Niemiec. Jedną z grup wiózł 72-letni obywatel Niemiec, którego nazwisko zdradzało bliskowschodnie pochodzenie. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#uchodźcy #nielegalna migracja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo