„Odsyłamy mleko i mięso do historii”. Spurek chwali decyzję Parlamentu Europejskiego

"Odsyłamy mleko i mięso do historii" - napisała dumnie na swoim Twitterze europoseł Sylwia Spurek. Należąca do partii Zielonych pochwaliła się "sukcesem" jakim jest przegłosowana przez PE możliwość podniesienia podatku VAT na "produkty niezdrowie i o dużym śladzie środowiskowym" przez państwa członkowskie. Na wpis odpowiedziała dyrektor Polskiej Izby Mleka.

Sylwia Spurek
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Jak czytamy w opublikowanym przez poseł Spurek fragmencie sprawozdania:

Parlament Europejski popiera przyznanie państwom członkowskim większej elastyczności w stosowaniu różnych stawek VAT na żywność o różnym wpływie na zdrowie i środowisko oraz umożliwienie im wyboru zerowej stawki VAT na zdrowie i zrównoważone produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, co jest już stosowane w niektórych państwach członkowskich, ale obecnie nie jest możliwe dla wszystkich, oraz wyższej stawki VAT na niezdrową żywność i żywność o dużym śladzie środowiskowym.

Co ciekawe w swoim wpisie na Twitterze, posłanka nie umieściła fragmentu o tym, że państwa będą mogły przyjąć zerowy VAT na między innymi owoce i warzywa, ale ten o tym, że PE daje możliwość uderzenia w gospodarzy zarabiających na mięsie i mleku.

"Mam nadzieję, że pani posłowanie szybko odeślemy do historii - WSTYDU!"

odpowiedziała na wpis Spurek Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.

Zdaniem eksperta branży mleczarskiej, takie decyzje są zaprzeczeniem wiekowej historii rolnictwa.

 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo