Alexander Stoeckl przewiduje upadek norweskich skoków: Mogą skończyć jak Finlandia

Zamieszanie w norweskiej federacji narciarskiej związane ze zwolnieniem dyrektora skoków narciarskich Clasa Brede Brathena i zamrożeniem środków finansowych przez sponsorów może doprowadzić do szybkiego upadku tej dyscypliny w Norwegii - uważa trener Alexander Stoeckl.

Halvor Egner Granerud i norwescy skoczkowie mogą mieć problem
fot. facebook.com/hgranerud

Jeżeli nasz system, który wypracowaliśmy przez lata, zostanie zakłócony, a właśnie poważnie został, to Norwegia może bardzo szybko skończyć jak Finlandia, gdzie też najpierw rozpoczęły się wewnętrzne konflikty, zaczęli wycofywać się sponsorzy, a później już bardzo szybko nastąpił totalny upadek

- powiedział austriacki szkoleniowiec agencji NTB.

Stoeckl nie chce dłużej pracować w Norwegii

Umowy Brathena i Stoeckla z norweską federacją wygasają po zakończeniu sezonu. NSF już od kilku tygodni konsekwentnie upiera się, że w przypadku Brathena jej nie przedłuży. Dyrektor przepracował na swoim stanowisku 17 lat. Stoeckl, który jest trenerem norweskich skoczków od 2011 roku, posiada opcję przedłużenia swojego kontraktu na kilka kolejnych sezonów.

Moje umowy podpisuję zawsze z dyrektorem skoków narciarskich i jeżeli dalej będzie nim Brathen, to złoże podpis natychmiast, lecz jeżeli nie, to jest bardzo wątpliwe, abym kontynuował pracę.

Zdaniem mediów, bez względu na to, jak zakończy się ten konflikt, to sytuacja tuż przed rozpoczęciem sezonu olimpijskiego stała się tak napięta, że trudno oczekiwać sukcesów, ponieważ „organizm norweskich skoków zjadany jest od środka przez bakterię nienawiści”.

Kiedy kluczowego działacza integrującego zespół nie da się zwolnić z dnia na dzień ze względu na surowe przepisy prawa pracy, a trener zastanawia się czy przedłużyć swój kontrakt, to sytuacja staje się bardzo nieciekawa

- skomentował kanał telewizji TV2.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #sporty zimowe #Alexander Stoeckl

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo