Imigrant chciał przepłynąć Bug. Trwają poszukiwania

Specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Lublina wciąż poszukuje jednego z dwóch imigrantów, którzy wczoraj próbowali nielegalnie przekroczyć Polską granicę rzeką Bug. Według zeznań odnalezionego cudzoziemca, mężczyźni zostali wepchnięci do wody przez służby białoruskie. Nielegalna próba wtargnięcia do naszego kraju miała miejsce w miejscowości Woroblin.

twitter.com/Straz_Graniczna

"W środę po godz. 10 na Bugu wznowiła działania specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Lublina. Członkowie grupy będą prowadzić działania poszukiwawcze, również na łodziach" - powiedział rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra.

Dodał, że nurkowie będą przeszukiwać rzekę w miejscach, które wcześniej zostały wytypowane, jako prawdopodobne okolice zaginięcia jednego z dwóch imigrantów.

Jak informował, we wtorek rano, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki, funkcjonariusze ujawnili obywatela Syrii, który nielegalnie przekroczył granicę państwową z terytorium Białorusi. Z zeznań imigranta wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. O zdarzeniu strażnicy zawiadomili strażaków. Jeszcze tego samego dnia służby rozpoczęły poszukiwania.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo