Ćwik: Rada ds. Samorządu Terytorialnego zajmie się zmianami funkcjonowania parków narodowych

Jak poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik - Rada ds. Samorządu Terytorialnego Narodowej Rady Rozwoju zajmie się planowanymi zmianami przepisów dot. funkcjonowania parków narodowych oraz gospodarowaniem odpadów w doniesieniu do obowiązków samorządów. Wątpliwości samorządowców mają rozwiać członkowie ministerstwa klimatu.

A.Savin (Wikimedia Commons · WikiPhotoSpace), FAL, via Wikimedia Commons

Ćwik podkreślił,  że w czwartek o godz. 12 w Belwederze rozpocznie się kolejne posiedzenie Rady do spraw Samorządu Terytorialnego Narodowej Rady Rozwoju. Dodał, że agenda tego posiedzenia, jak i wszystkich poprzednich, ustalana jest przez samych samorządowców, którzy wchodzą w skład rady.

Poinformował, że pierwszym zgłoszonym przez samorządowców tematem posiedzenia będą planowane zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania parków narodowych. Jak dodał, drugim tematem będzie gospodarowanie odpadami w kontekście i w odniesieniu do obowiązków samorządów. "Aby usprawnić przebieg posiedzenia, wybraliśmy pytania od samorządowców wcześniej przygotowane, które zostały przekazane do ministerstwa klimatu" - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Zaznaczył, że na posiedzenie zaproszeni zostali także przedstawiciele tego ministerstwa.

"Będą oni odpowiadać na pytania samorządowców, zarówno te, które zostały przesłane do ministerstwa, jak i te, które oczywiście w trakcie posiedzenia mogą się pojawić"

- powiedział Ćwik.

Według niego, samorządowcy są zainteresowani zwłaszcza tematyką ich obowiązków, jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami. "Będą chcieli zapewne zgłosić też swoje postulaty i uwagi" - dodał.

Rada ds. Samorządu Terytorialnego została powołana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 31 maja 2021 r. Do głównych zadań rady należy przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta, analizowanie rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dot. samorządu, wspieranie działań prezydenta związanych z samorządem oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rada ds. Samorządu Terytorialnego

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo